Chronologie besluitvorming Coronacrisis 9 t/m 17 maart 2020

IN BEWERKING

Wij van het Platform Betrouwbare Zorgcijfers wilden Nederland wakker schudden! Dat deden we op zaterdagochtend 14 maart op onze websites, twitter en LinkedIn.

CHRONOLOGIE CORONA COMMUNICATIE KABINET

maandag 9 maart 2020

1e persconferentie – Mark Rutte en Jaap van Dissel – ‘Wij stoppen vanaf vandaag met handen schudden’

donderdag 12 maart 2020

2e persconferentie – Mark Rutte, Bruno Bruins en Jaap van Dissel – ‘Nederland is nu een patiënt’

zaterdag 14 maart, 9:00 uur: Indicatieve Corona Scenario Analyse

Publicatie op deze website en op LinkedIn (als: ‘Corona scenario’s geven alarmerende vooruitblik’), tevens publicatie op de website van John Jacobs, als Platform Betrouwbare Zorgcijfers. En ook beiden op twitter.

3.6K bezoekers website, 5.7K views

10:30 uur – een ‘minister’ neemt er kennis van op LinkedIn

22:25 uur – de secretaris-generaal van het ministerie VWS is (ook) geïnformeerd

Citaten

“Als epidemioloog kan ik niet anders dan complimenten geven voor deze analyse. Dank voor het delen. Helpt om de bewustwording verder te vergroten.”, Dr. Hugo Hoeksma

Wij lieten voor het eerst de exponentiële curves van het coronavirus zien op het internet en in het openbaar. 
Deze website werd in het weekend voorafgaand aan de toespraak van de premier 14.400 keer bezocht en het aantal views bedroeg 21.100.

Achtergrondinformatie

Zondag 15 maart, 17:30 uur

3e persconferentie – Bruno Bruins en Arie Slob

 22:00 uur (?) – Nieuwsuur; o.a. aankondiging toespraak Mark Rutte – “Er zullen heel veel gaan doden vallen” (check o.a. Arjan Noorlander van 4:18 – 5:54 min.); melding aantal besmettingen (verschillende getallen, lage cijfers RIVM, hoge cijfers GGD); “Morgenavond om 19:00 uur TV-toespraak Mark Rutte” (33:12 min.; NB: het tijdstip is daarna dus vervroegd naar 11:13 uur!)

https://tvblik.nl/nieuwsuur/15-maart-2020

na Nieuwsuur – website John Jacobs: het RIVM corrigeert zichzelf, er zijn 6000 besmettingen ipv. 900 (!)

“De epidemie zal 1 tot 3 weken eerder haar maximum bereiken, omdat de epidemie al verder was (meer casussen) dan eerder werd aangenomen. Dat betekent dat we minder tijd hebben om onze zorg voor patiënten op order te krijgen.”

https://hartblik.weebly.com/addendum-correctie.html

Citaten

“Complimenten voor uw analyse! (…) Inmiddels zijn we hier ook zover dat er min of meer isolatie voor drie weken is afgekondigd. Deze analyse indachtig is dat, in mijn interpretatie, een ultieme poging om de verspreiding min of meer in de kiem te smoren. Heel benieuwd hoe we er over 2-3 weken voor staan. Totale isolatie kan natuurlijk niet, want er moet ook gezorgd en geleefd worden, maar dit gaat een eind in die richting. Want, de getallen die naar voren komen uit een analyse als deze zijn zeer alarmerend en angstaanjagend. Je kan je voorstellen dat er veel mensen zijn die in paniek zouden kunnen raken van de genoemde aantallen. Wel zaak om met elkaar goed te bewaken dat statistische analyses (als deze ook) geen eigen leven gaan leiden in de opinie. Een mooi element van deze analyses is dat er wel iets van een einddatum wordt gegeven aan de curve. Blijft natuurlijk dat we ons in een wereld bevinden waarin over de grenzen ook allerlei beleid wordt gevoerd en met verschillende tempi. Fascinerende tijden, maar ook onzeker. (…) In ons ziekenhuis (GHZ) zijn we natuurlijk ook aan het afwegen wat de acties en afwegingen voor korte en middellange termijn moeten zijn. Voor mij geven analyses als deze daarbij houvast en zeker ook sense-of-urgency … Maar daar ontbreekt het inmiddels echt niet (meer) aan. Nogmaals, interessant en dank voor het delen van de analyses!”, Joost Warners Directeur MSB Gouda

maandag 16 maart 2020, 11:13 uur

Mark Rutte in het Torentje

dinsdag 17 maart 2020

Het RIVM publiceert voor het eerst scenario’s.


Statistieken website 14 t/m 16 maart


Bronnen en verwijzingen

https://hartblik.weebly.com/versimpeld-model-corona-nl.html

https://onderzoeksraad.nl/onderzoek/aanpak-coronacrisis-deel-1-tot-september-2020

pagina 44. Het document van MCCb ‘Scenario en fasen’ is niet openbaar.

https://www.rijksoverheid.nl/documenten/2020/03/12/persconferentie-minister-president-rutte-en-minister-bruins-naar-aanleiding-van-de-maatregelen-tegen-verspreiding-coronavirus-in-nederland

https://www.rijksoverheid.nl/documenten/2020/03/15/persconferentie-minister-bruins-en-slob-over-aanvullende-maatregelen-coronavirus

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.