Ziekteverzuim Zorg blijft torenhoog (2e kwartaal ’26)

Het CBS toont alleen de cijfers en laat de overzicht grafiek ditmaal achterwege. Zijn de cijfers te pijnlijk voor het landsbestuur?!

Het ziekteverzuim in de gezondheids- en welzijnszorg was in het tweede kwartaal 7,6%, dit is maar liefst 0,5% meer dan bij runner up Schoonmaakbedrijven (7,1%) en zelfs 1,3% (volle procenten) hoger dan in het openbaar bestuur. Alle bedrijfstakken scoren sinds de uitbraak van corona substantieel/significant lager dan de zorg. Het hoogste ziekteverzuim is bij de langdurige zorg voor ouderen en gehandicapten (‘verpleging en zorg met overnachting’), 8,9% – ook dit is structureel.

De gezondheidszorg is ziek, de ouderenzorg is -letterlijk- doodziek. Is het nog niet doorgedrongen tot de media? De zorgleugen regeert.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.