2000 views (website & LinkedIn); 5 Likes, wo. 1 Public Health Physician, 3 reacties op Linkedin
Menno de Jong, opvolger van Jaap van Dissel als directeur Centrum infectieziektebestrijding bij het RIVM, in de NRC: “Ik denk dat Nederland alle potentie heeft om het sterkste land ter wereld te zijn qua infectieziektebestrijding. Als je kijkt naar de omvang van ons land, de expertise die we hier hebben op universiteiten, in ziekenhuizen, in de laboratoria, bij de GGD’en, binnen de verschillende disciplines van het RIVM. Die samenwerkingen moet je optimaliseren.”

Mijn reactie op LinkedIn, inmiddels ruim een week geleden: De uitspraak dat we in potentie het sterkste land kunnen zijn qua infectieziektebestrijding vind ik werkelijk verbluffend (zo niet: pure grootspraak) en ik ben van mening dat er ontzettend veel zal moeten veranderen om überhaupt een beetje in die buurt te gaan komen… Zullen we het debat aangaan, Menno?
Nog geen reactie vernomen. De Jong reageert niet op connectieverzoek. Journalist NRC reageert niet.
Wat doe ik? Beoefening van kritische wetenschap. Mijn bijdragen liggen in de onafhankelijke analyse van de werking van de marktgedreven zorg op basis van een integrale kennisbenadering en analyse van cijfers/kengetallen en oplossingen - de ontwikkelde kengetallen (oa. oversterfte>dalende levensverwachting; arbeidstekort) worden inmiddels breed geaccepteerd. Tevens houd ik mij bezig met het ontwerp van een beter zorgstelsel (publiek primaat; kwalitatief, financieel).
Wat kunt u doen? Steun dit onafhankelijk onderzoek door het te delen en/of neem contact met mij op.
U kunt ook doneren en dan een bijdrage storten op bankrekening NL93 INGB 0104514876 t.n.v. van Loef Research & Consult.
